ilyachalov (ilyachalov) wrote,
ilyachalov
ilyachalov

Цена на газ для Украины

Владимир Демчишин, министр энергетики и угольной промышленности Украины со 2 декабря 2014 года, дал интервью украинскому еженедельнику «Український тиждень». Это интервью опубликовано в номере 32 (404) за неделю с 6 по 13 августа указанного журнала и на его сайте 14 августа, то есть вчера:
http://tyzhden.ua/Economics/143479

(Для перевода с украинского на русский пользовался переводчиком «Яндекса»).

Цитата:
— Так, якщо нам запропонують адекватну ціну та гарантії поставок із РФ. Тоді зможемо отримувати газ одночасно з трьох джерел: реверсного (60 млн м³/день) і РФ (114 млн м³/день — максимум, який можемо купувати в них), плюс 55 млн м³ свого. У цьому разі взагалі повністю закриємо потреби й зможемо не споживати газ із ПСГ. В Україні потужна ГТС. Вона здатна отримувати надвеликі об’єми від російської та європейської сторін, закачувати й викачувати з ПСГ значний об’єм протягом дня. Нам підходить будь-який сценарій з одним «але». Якщо зима буде дуже холодною, буде потреба в потоці з РФ. Ми можемо пройти зиму без російського газу, але якщо не буде екстремальних температур. У сильні морози неважливо, який об’єм буде в ПСГ, нехай навіть усі 30 млрд м³. За наднизьких температур потреба так зросте, що швидкість підняття газу зі сховищ буде недостатня.
ПСГ — по-русски «ПХГ» — подземное хранилище газа.
ГТС — газотранспортная система.

Вывод: поставки газа напрямую из России будут необходимы Украине будущей зимой в случае сильных морозов.

Цитата:
— Без поставок із РФ 19 млрд м³ закачати й справді неможливо. Але для цього я розклав сценарії щоденного споживання, щоб продемонструвати: форс-мажорної ситуації із запасами немає. Відчуття форс-мажору штучно нагнітається, щоб змусити Україну погодитися на умови російської сторони й купувати газ по $247,17 за тис. м³. Ми ж принципово не хочемо цього робити не лише через ціну, а й через жорстку позицію РФ. Росія проти визначення ціни на весь опалювальний сезон і проти підписання тристороннього договору за участю ЄС. Для нас же це вкрай важливо: нам потрібна не лише низька ціна, а й гарантії сталої ціни на весь опалювальний сезон. Інакше можемо опинитися без контракту посеред зими, а це вже справжня проблема. Але я переконаний, що нам вдасться досягти домовленостей: ми ж купуємо в РФ ядерне паливо, вугілля, електро­енергію. Змушені вибудовувати комерційні відносини, незважаючи на війну. Альтернативи немає, інакше доведеться відключати тепло, світло. Якщо ж постачань російського газу все-таки не буде, слід розраховувати на форс-мажорний сценарій. Звідси й цифра 19 млрд м³, щоб себе забезпечити. На сьогодні в ПСГ 13,2 млрд м³.
Вывод: Россия предлагает Украине поставки газа напрямую по цене 247,17 долларов США за одну тысячу кубометров.

Цитата:
— 4,8 млрд м³ теоретично можемо закачати й без РФ за ціною $255 — стільки платимо за реверсний газ. Це $1,2 млрд, і їх у нас наразі немає. Шукаємо, попереду ще щонайменше 63 дні. Щодня закачуємо 75 млн м³ (більше не можемо) по $255. Виходить майже $18,8 млн/день.
Вывод: Евросоюз поставляет Украине газ по цене 255 долларов США за одну тысячу кубометров.

Цитата:
Чому в першому півріччі, коли закачували російський газ, практично відмовилися від імпорту газу з Європи? Це було в умовах усвідомлення ризику, що поставки газу з РФ можуть припинитися в будь-який момент.

— Це не була принципова позиція, йшлося про поставки за найнижчими цінами. У певні моменти російська ціна була нижча за європейську, а Нафтогаз намагається максимально дешево купити блакитне паливо. До речі, європейський газ дешевшає, щойно Україна перестає його купувати. Тому інколи варто менше купувати його в Європі, щоб ціна просіла.
Перевод последних двух предложений: «Кстати, европейский газ дешевеет, как только Украина перестает его покупать. Поэтому иногда стоит меньше покупать его в Европе, чтобы цена просела.».

Похоже, невидимая рука рынка указывает Украине в сторону России.
Tags: Политика, Украина, Факт, Цитата
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments